دستورالعمل ارائه خدمات پس از فروش برای لوازم خانگی داخلی تدوین شد

براساس مصوبه هیأت دولت، دستورالعمل ارائه خدمات پس از فروش برای تولید لوازم خانگی داخلی تدوین شده است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت صنایع ومعادن، حمید وطن دوست مدیرکل صنایع فلزی وزارت صنایع ومعادن با اشاره به اینکه یکی از مشکلات تولید وصادرات کالای داخلی و نبود ارائه خدمات پس از فروش مناسب است تصریح کرد: اقدام مذکور به منظور استقبال و رضایتمندی بیشتر مصرف کنندگان داخلی صورت گرفت و در صورت تصویب، از این پس، تولید کنندگان لوازم خانگی به ارائه خدمات پس از فروش مناسب ملزم می شوند.

وی با اشاره به وضعیت تولید وصادرات لوازم خانگی داخلی افزود: با وجود آن که برخی تولیدکنندگان محصولاتشان را به صورت مقطعی صادر می کنند ولی این روند مستمری نیست چرا که، نبود شرکتهای تخصصی صادراتی، نبود تولید متنوع محصولات وتوجه نکردن به سلایق مشتری صادرات را با مشکلات زیادی همراه می کند. وطن دوست، ایجاد تنوع تولید در سبد داخلی تولیدات را در جلب بازار مصرف داخلی مهم دانست وگفت: با توجه به تعدد تولید کنندگان داخلی آن طور که باید لوازم خانگی در جایگاه مناسبی قرار ندارند که این امر نیازمند ایجاد تنوع در سبد تولیدات است. وی همچنین درادامه،کمبود نقدینگی، ناتوانی تولیدکنندگان در بازپرداخت بدهی های معوقه به بانکها،زمان بر بودن مطالبات از خریداران، مشکلات تامین مواد اولیه، واردات بی رویه و غیرقانونی کالاهای خارجی،کم اظهاریهای گمرکی ونبود تکنولوژی مناسب را از مشکلاتی برشمرد که توان رقابت پذیری تولید کنندگان لوازم خانگی را کاهش داده است. مدیرکل صنایع فلزی وزارت صنایع و معادن، تعامل بیشتر ارگانهای ذیربط در مبارزه با واردات غیرقانونی کالاهای خارجی و واردات بی رویه آنها را به داخل کشورخواستار شد.

وطن دوست در بخش دیگری از سخنان خود به طرح لیزینگ لوازم خانگی اشاره کرد وگفت: این اقدام راهکاری برای حمایت از مصرف کننده وتولید کننده داخلی است وامیدواریم تا پایان سال به نتایج خوبی دراین زمینه دست یابیم.وی در توضیح این مطلب افزود: با اجرایی شدن این طرح علاوه برآن که تولید کننده از فروش محصولات خود مطمئن می شود، مصرف کنندگان نیز می توانند محصولات مورد نیاز خود را با تسهیلات خریداری کنند که این امر هم در ایجاد اشتغال و هم در تامین نیازاقشار کم درآمد وزوج های جوان موثر خواهدبود.مدیرکل صنایع فلزی وزارت صنایع ومعادن، دلایل اصلی توقف این طرح را مخالفت بعضی اصناف و واردکنندگان محصولات خارجی دانست که انصراف صندوق مهر رضا به عنوان یکی از تامین کنندگان منابع مالی از ادامه همکاری را به دنبال داشت.

وطن دوست،درادامه تصریح کرد: برای اینکه بتوانیم صنعت لوازم خانگی خود رادر سطح دنیا ومنطقه معرفی کنیم لازم است برندهای معتبر وتوانمندی را در سطح کشور دراین صنعت ایجاد کنیم که این امر تنها با همگرایی صنایع کوچکتر محقق می شود. وی با اشاره به ایجاد همگرایی در صنایع همگن(برندسازی) تولیدکنندگان لوازم خانگی تصریح کرد: دراین زمینه به منظور تبادل افکار بین تولیدکنندگان، دانشگاهیان وکارشناسان صنعت در اتاق فکری که دراین مدیریت تشکیل شده، این مهم درحال پی گیری است و به دنبال راهکارهای اجرایی کردن آن هستیم. وطن دوست از پی گیری طرح راههای بهبود سیستم سوخت درلوازم خانگی گازسوز خبر داد وافزود: این طرح در حال بررسی است ومذاکراتی با مجاری ذیربط انجام شده که در صورت حصول نتیجه، اقدامات لازم برای صرفه جویی سوخت درلوازم خانگی گازسوز صورت می گیرد

این نوشته در اخبار ارسال و , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.
این مطلب 3,404 بار نمایش داده شده

دیدگاه‌ها بسته هستند.