سرویس و تعمیر سشوار

این دستگاه که برای خشک کردن و حالت دادن مو به کار می رود دارای طرح ها و مدل های مختلف می باشد. و مهم تر این که دارای مدار های الکتریکی متفاوتی می باشند که عیب یابی و تعمیر آن را قدری مشکل می کند. بنابراین سعی شده است که شرح و توضیحات ( بویژه ارائه نقشه های مدارهای الکتریکی ) بگونه ای باشد که در مورد تمامی سشوار ها صدق نمایید و مراجعه کننده محترم به سایت بتواند با مرور مطالب ارائه شده به سرویس و نگهداری و رفع عیب هر نوع سشوار اقدام نماید.

ساختمان و اجزاء سشوار:

۱- بدنه- که معمولا” از فلز (استیل)و یا پلاستیک ساخته می شود. بدنه استیلی در عین زیبایی در برابر حرارت نیز از استحکام کافی بر خور دار می باشد.شسوار هایی که جنس بدنه آن ها پلاستیکی است،در برابر حرارت زیاد که معمولا” ناشی از بروز عیب در ساختمان سشوار است تغییر حالت داده و ادامه کار سشوار را مختل می سازد .

۲- دسته سشوار-جنس دسته سشوار را معمولا” از عایق های پلیمری و یا کائوچو می سازند تا در مقابل جریان الکتریسته عایق باشد. کلید های سشوار معمولا”بر روی دسته نصب می شود . ودر بعضی از سشوار ها دسته قابلیت تا شدن دارد.

۳- سیم رابط و دوشاخه- معمولا”دوشاخه از نوع پرسی به همراه سیم متصل به آن ساخته می شود.

۴- کلید – در سشوار ها از انواع کلید های دو حالته و سه حالته استفاده می شود.در شکل زیر سه نمونه از کلید های متداول و حالت های ورودی و خروجی فاز آن ها را مشاهده می کنید.

کلید قسمت الف دارای دو پایه اتصال است که یکی محل ورود فاز و دیگری خروج آن است. با فشار قسمت ( I ) مدار بر قرار شده واز لوله سشوار گرما خارج می شود و با فشار ( O ) ، سشوار خاموش می شود. در بعضی از سشوار ها بجای I و O از کلمه OFF و ON استفاده شده است که به معنای خاموش و روش است. در پشت کلید (ب ) سه کنتاکت قرار دارد که موقیت آن ها در پشت کلید در شکل نشان داده شده با زدن حالت I فاز ورودی به پایه A  از پایه B خارج می شود و با زدن حالت II (که طبعا” بعد از  I خواهد بود ) علاوه بر خروجی B  پایه C نیز دارای فاز خروجی است. در پشت کلید (ج) نیز سه کنتاکت وجود دارد با این تفاوت که با زدن حالت I کنتاکتی که زیر II قرار دارد دارای فاز خروجی است و با زدن II پایه زیر حالت I قرار دارد فاز خروجی خواهد داشت یعنی به صورت ضربدری.

۵- المنت (هیتر)-که مثل سایر المنت ها در لوازم خانگی از جنس کرم نیکل و یا کرم آلمینیوم می باشد و به دور یک عایق نسوز چهار پره پیچیده می شود. المنت در سشوار های مختلف بسته به نوع طراحی ومدار الکتریکی به اشکال مختلف به کار گرفته می شود.که در شکل زیر چند نمونه از آن دیده می شود.

۶- موتور – در سشوار ها از دو نوع موتور استفاده شده است.بعضی از سشوار ها دارای موتور ۲۲۰ ولت از نوع یونیورسال ویا قطب چاکدارند بدیهی است که در این نوع سشوار ها المنت با موتور به شکل موازی بسته می شود تا موتور بتواند به ولتاژ مورد نیازش دسترسی یابد.در نوع دوم سشوار ها از موتور دوازده ولت جریان مستقیم استفاده می شده.این موتورها دارای دو پایه اتصال به مدارند.در بعضی از موتورها،یکی از پایه ها دارای علامت + است وبدان معناست که در این موتور رعایت اتصال قطب های مثبت و منفی به موتور الزامی است پس از تشکیل پل دیود،با توجه به این مطلب مدار را کامل می کنیم. اما اگر در موتور چنین علامتی وجود نداشت، رعایت قطب بندی در موتور ضرورتی نداشته و آن موتور می تواند بر خلاف نوع قبل به هر دو جهت بچرخد.

لازم به ذکر است در موتوری که رعایت قطب بندی الزامی است، عدم توجه و یا اتصال اشتباه قطب، منجر به چرخش در جهت عکس شده و موتور پس از مدتی خواهد سوخت. این موتورها صرفا” برای چرخش در جهت خاصی طراحی شده اند. علیرغم ولتاژ کاری این موتور ها (۱۲ولت) عملا” در مدار با ولتاژ ۱۶ ولت نیز به کار خود ادامه می دهند.

۷-دیود – در سشوارها از دو نوع دیود استفاده می شود.

الف) دیود کم آمپر: این دیودها در ساختن پل دیود به کار رفته و معمولا” دارای ولتاژ کاری و جریان نامی کمی هستند. در جدول زیر شماره استاندارد تعدادی از این دیود ها آورده شده است.

شماره دیود ولتاژ نامی

جریان نامی

۱N  ۴۰۰۱ ۵۰v ۱A
۱N  ۴۰۰۲ ۱۰۰v ۱A
۱N  ۴۰۰۳ ۲۰۰v ۱A
۱N  ۴۰۰۴ ۴۰۰v ۱A
۱N  ۴۰۰۵ ۶۰۰v ۱A
۱N  ۴۰۰۶ ۸۰۰v ۱A
۱N  ۴۰۰۷ ۱۰۰۰v ۱A

در بین شماره های ارائه شده ، دیود های ۱N  ۴۰۰۲ و ۱N  ۴۰۰۴از کار برد بیشتری برخور دارند.

ب)دیود های پر آمپر : از این دیود ها معمولا” در پشت کلید اصلی مدار و به منظور ایجاد یکسو سازی نیم موج استفاده می شود. در یکسو سازی نیم موج ولتاژ کاهش می یابد بنابر این اگر مداری را ابتدا” با برق متناوب کامل و سپس با برق یکسو شده (نیم موج) تغذیه کنیم، درست مثل آنست که مدار با دو ولتاژ کار نموده است.

در میان دیود های پر آمپر ، شماره های زیر از کار برد بیشتری بر خور دارند:

۱N  ۵۴۰۱ ۱۰۰v ۳A
۱N  ۵۴۰۲ ۲۰۰v ۳A
۱N  ۵۴۰۳ ۳۰۰v ۳A
۱N  ۵۴۰۴ ۴۰۰v ۳A
۱N  ۵۴۰۵ ۵۰۰v ۳A
۱N  ۵۴۰۶ ۶۰۰v ۳A
۱N  ۵۴۰۷ ۸۰۰v ۳A

توجه:برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دیود ها و یکسو ساز ها لطفا” به قسمت دیود از فهرست لوازم برقی مراجعه نمایید.

۸- پروانه فن – گرمای ایجاد شده توسط المنت با گردش پروانه فن و فشار هوایی که به دنبال حرکت پروانه بوجود می آید، به خارج از سشوار هدایت می شود.

اگر به عللی پروانه هرزگرد شود و نچرخد و یادرگیری پروانه با شیئی خارجی و یا یکی از سیم های مدار سبب شود که پروانه به هنگام چرخش دچار مشکل شود و … گرمای ایجاد شده در سشوار به عایق ها و هادی ها آسیب می رساند. در اینگونه موارد بیشترین آسیب دیدگی متوجه سشوارهایی است که بدنه آن ها پلاستیکی است.

۹- ترموستات سشوار – جهت حفاظت مدار در برابر ایجاد گرمای بیش از حد ، ترموستات را در مدار قرار می دهند . جایگاه ترموستات قسمتی از المنت و سری با مدار اصلی است که اولا” عبور جریان مدار را کنترل نماید، ثانیا” حرارت ایجاد شده توسط هیتر ، صفحه حساس ترموستات را تحریک نماید و با افزایش گرما از حد معینی ، ترموستات عمل نموده و با قطع نول اصلی مدار ، سشوار خاموش می شود. پس از مدتی با نزول حرارت کنتاکت های ترموستات به صورت اتوماتیک متصل شده و سشوار مجددا” به کار خود ادامه می دهد.

ساختمان این ترموستات از نوع بی متالی بوده که در مبحث سماور برقی و اتو به اندازه لازم در موردش بحث شده است. این ترموستات قابل تنظیم و یا تعمیر نیست مگر آن که بتوان بعضی از نقایص جزیی آن را بر طرف نمود. در صورت خراب شدن ترموستات ناچارا” المنت نیز تعویض می شود چون ترموستات به بدنه المنت پرچ شده است.

در ادامه، اجزاء گسترده دو نمونه سشوار را ملاحظه می کنید.

مدار الکتریکی چند نوع سشوار متداول:

A – مدار سشوار جانسون با موتور ۲۲۰ ولت

B1 -جانسون با کلید سه حالته و موتور ۱۲ ولت مستقیم

B2 -نوع دیگر جانسون با کلید سه حالته و موتور ۱۲ ولت مستقیم

C – سشوار جانسون با کلید حرارت اضافی

D – سشوار جانسون با دو کلید سه حالته

E – سشوار دیانا با المنت سه سیمه

F – سشوار دیانا با المنت چهار سیمه

سرویس و نگهداری سشوار :

۱- سیم رابط سشوار را همواره مورد نظر قرار دهید تا لخت شدگی نداشته باشد و در صورت بروز چنین موردی ، بهتر آن است که سیم رابط را تعویض نمایید.

۲- از وارد آوردن ضربه به سشوار مخصوصا” هنگامی که در حال کار است و یا بلافاصله پس از خاموش شدن جدا” پرهیز نمایید زیرا بمحض ضربه دیدن ، المنت ها از جایگاه خود خارج شده و با یکدیگر اتصالی می کنند.

۳- از روشن ماندن سشوار در مدت زمانی زیاد پرهیز نمایید و اگر نیاز است سشوار را برای مدت زیادی کار کند، بهتر است در فواصل معین دستگاه را خاموش نمایید تا محیط داخلی آن بیش از حد داغ نشود.

۴- سشوار را داخل آب نکنید و از ریختن آب روی آن جدا”خود داری کنید.

۵- در پشت بدنه سشوار یا در پهلو ها شبکه فلزی یا پلاستیکی قراردارد که در واقع محل مکش هوا است. هر گز این قسمت را مسدود نکنید و از نزدیک شدن این محل به مو های سر پرهیز نمایید زیرا با مکشی که دارد ، موها را به داخل سشوار مکیده و با پیچیدن این مو ها بدور پروانه فن، در گردش آن مشکل بوجود می آید.

۶- به هنگام تعمیر سشوار ، دقت نمایید که دستگاه حتما” از برق جدا باشد.<

عیب یابی و تعمیر سشوار :

عیب ۱ – سشوار اصلا” روشن نمی شود .

علت ۱- پریز برق ندارد.

رفع عیب ۱- با ولتمتر پریز را مورد آزمایش قرار دهید. اگر مشکل از پریز است مورد را بر طرف نمایید.

عیب ۲-   سشوار اصلا” روشن نمی شود .

علت ۲- دو شاخه یا سیم رابط خراب است.

رفع عیب ۲- ورودی های سشوار را به یکدیگر متصل نموده و رابط های اهم متر را به دو شاخه سشوار متصل می سازیم . اگر در سیم رابط پارگی وجود داشته باشد و یا دو شاخه مشکلی داشته باشد عقربه اهم متر منحرف نخواهد شد.برای رفع عیب کافیست محل عیب را ترمیم و در صورت نیاز سیم رابط و دو شاخه را تعویض نمایید.

عیب ۳- سشوار اصلا” روشن نمی شود .

علت ۳- کلید اصلی خراب است.

رفع عیب ۳- یکی از پایه های کلید را از سیمی که بدان متصل است رها نموده و رابط های اهم متر را به پایه های کلید متصل می سازیم.با قطع و وصل کلید عقربه اهم متر منحرف شده و بجای خود باز می گردد در غیر این صورت کلید خراب است.

عیب ۴- سشوار اصلا” روشن نمی شود .

علت ۴- عیب در خود مدار است.

رفع عیب ۴- در این مورد لازم است از مدار نقشه ای تهیه شود و با توجه به شواهد نقشه به تحلیل عیب بپردازیم.

الف- مدار سری است ( شکل B1 ).

در این مدار خرابی موتور- قطع شدگی دیود های پل- پارگی سیم های رابط- پارگی در المنت، می توانند کل دستگاه را از کار متوقف سازند.

از معایب بزرگ مدار سری،این بود که هر گاه یکی از مصرف کننده ها معیوب شود مدار از کار خواهد افتاد.هر کدام از موارد مذکور را می توان با اهم متر مورد تست قرار داده و قطعه معیوب را تعمیر و یا تعویض نمود تا دستگاه شروع بکار نماید.

ب-مدار از نوع سری – موازی است (شکل B2 ).

با توجه به آن که قسمتی از مدار در حالت سری و قسمت دیگری موازی بسته شد و هیچکدام عمل نمی کنند ، تنها و تنها می توان عیب را در دو نقطه دید.یکی فازی که از خروجی کلید به طرف مدار می آید ( مشروط بر آن که صحت کار کلید قبلا” تست شده باشد) و دیگری نولی که به نقطه وسط المنت وارد می شود. ارتباط این سیم های مدار را بتوسط اهم متر مورد آزمایش قرار دهید.

ج- مدار موازی است ( شکل A ).

عیب این مدار نیز درست مانند حالت( B ) در فاز و نول اصلی مدار سشوار است.

تذکر: در سشوار هایی که دارای ترموستات هستند، از آن جا که این قطعه سر راه نول اصلی مدار قرار گرفته ، عدم اتصال کنتاکت هایش می تواند مدار را از حیث وجود نول محروم سازد. قبل از هر عملی ، ارتباط کنتاکت های ترموستات را با اهم متر تست نمایید.

عیب ۵- المنت داغ می شود اما موتور کار نمی کند.

علت ۵- در انواع سشوار می توان علل گوناگونی را نام برد که منجر به این عیب می شوند.

الف) سشوار از نوع موتور یونیورسال و مدار موازی است.

رفع عیب ۵-از آنجا که المنت داغ شده اما موتور کار نمی کند،یقین حاصل می شود برق در مدار وجود دارد . ممکن است رابط های نول یا فاز موتور قطع شده باشد. سشوار را به برق وصل کنید ،و بسیار سریع (چون المنت در حال داغ شدن است ) با ولتمتر وجود برق در دو سر موتور را مشاهده می کنیم. اگر برق به موتور نمی رسد مورد را بر رسی می نماییم.اگر موتور برق دارد اما کار نمی کند پیرو مطالب ارائه شده در مبحث موتور های الکتریکی عیب یابی و رفع عیب می نماییم.

ب) قسمت موازی المنت ( R2 در شکل E ) داغ شده اما مدار سری خراب است.

رفع عیب ۶- از آنجا که مدار سری خراب است، به توضیحات عیب قسمت B مراجعه و محل عیب را شناسایی و بر طرف می سازیم.

عیب ۷- از سشوار باد سرد خارج می شود.

علت ۷- وجود مشکل در المنت

رفع عیب ۷- فقط سشوار هایی که دارای موتور ۲۲۰ ولت موازی با المنت هستند ممکن است دچار این عیب شوند. یا المنت پاره شده و یا رابط های آن با سایر قسمت های مدار دچار عیب شده با اهم متر هر دو مورد را بر رسی و عیب را شناسایی و نسبت به رفع آن اقدام نمایید.

عیب ۸- سشوار کاملا” کار می کند اما المنت ها قرمز می شوند.

علت۸- نیم سوز شدن موتور.

رفع عیب ۸- همانطور که در مباحث قبل گفته شد،مقدار حرارت تولید شده در سشوار با مقدار بادی که توسط موتور ایجاد شده متناسب است. اگر موتور نیم سوز باشد باد کمتری تولید نموده ،در نتیجه حرارت المنت ها سبب داغی بیش از حدشان می شود.از طرفی با نیم سوز شدن موتور ، مقاومت معادل مدار سری کاهش می یابد در نتیجه از مدار سری جریان زیادی عبور خواهد کرد که خود یکی از دلایل قرمز شدن المنت ها می باشد.

عیب ۹- سشوار کار می کند اما صدای دستگاه زیاد است.

علت ۹- زغال موتور یونیورسال بیش از حد کوچک شده.

رفع عیب ۹- اگر سشوار دارای این نوع موتور است،یکی از علل می تواند کوچک شدن زغال ها باشد. موتور را باز کنید و زغال ها و سایر موارد مانند سالم بودن بوش ها و … رابر رسی نمایید.اگر مشکل زغال هاست باید تعویض شوند.

عیب ۱۰- سشوار کار می کند اما صدای دستگاه زیاد است.

علت ۱۰- در گیری پروانه فن با بدنه یا سیم ها

رفع عیب ۱۰- بدنه سشوار را باز کنید و سپس سشوار را روشن نمایید.اگر در این حالت از صدای آن کاسته شود اینگونه نتیجه می شود که پروانه با بدنه در گیر است واین عیب از حرکت موتور ایجاد می گردد. موتور را در محل خودش مستقر نمایید و پیچ های آن را سفت کنید. <

گاهی هم بعضی از هادی ها با پروانه فن در گیر می شوند هادی ها را در محل خود با بست هایی که تعبیه شده محکم ببندید تا دیگر آزاد نشوند.

عیب ۱۱- سشوار دارای کلید سه حالته است اما در کار موتور تغییری ایجاد نمی شود و همواره با یک سرعت می چرخد.

علت ۱۱- برای پی بردن به علت دو نوع متفاوت سشوار را بر رسی می کنیم.

الف)- سشوار از نوع شکل (C ) است.

رفع عیب ۱۱- در این سشوار و بطور عموم سشوار هایی که دو ولتاژ متفاوت موتور با دیود تامین می شود ، اتصال کوتاه دیود منجر به بروز عیب می شود. دیود را از مدار خارج و یا یک پایه آن را از مدار جدا نموده و با آومتر آن را مورد آزمایش قرار دهید. اگر در هر حالت اتصال رابط های آومتر به دیود ، عقربه منحرف و مقدار صفر را نشان داد، دیود اتصال کوتاه شده ، سریعا” آن را تعویض نمایید.

ب) – سشوار از نوع شکل (F ) است.

رفع عیب ۱۲- اگر در این مدل ، کلید اتصالی یابد و یا سیم های متصل به کلیدB قطع شوند عیب مذکور بوجود خواهد آمد. اگر کلید در تست با آومتر سام است بدون شک سیم های رابط مشکل دارند.

عیب۱۳- سشوار روشن شده اما پس از چند لحظه خاموش می شود .پس از مدتی مجددا” روشن و دو باره …..

علت ۱۳- ترموستات خراب است.

رفع عیب ۱۳- بروز عیب به شکل مذکور تنها می تواند از عملکرد ترموستات ناشی شود. یا صفحه حساس ترموستات خراب شده که بمحض گرم شدن عمل می کند و یا موتور نیم سوز شده و نمی تواند گرمای سشوار را به بیرون از سشوار هدایت نماید .

در مورد اولی می توان با متصل نمودن ورودی به خروجی ترموستات آن را از مدار خارج نمود زیرا ترموستات قابل تعویض نیست وبرای تعویض آن ناچاریم المنت را نیز تعویض نماییم که مقرون به صرفه نیست .

در مورد دوم حتما” باید موتور تعویض شود زیرا حتی اگر ترموستات هم از مدار خارج شود باز المنت ها بیش از حد داغ می شوند.

عیب ۱۴- کلید حرارت اضافی ( کلید C شکل E  ) را زده ایم اما در سشوار تغییری ایجاد نشده است.

علت ۱۴- پارگی المنت.

رفع عیب ۱۴- ممکن است المنت موازی پاره شده باشد که با اهم متر می توان آن را شناسایی نمود .

عیب ۱۵- کلید حرارت اضافی ( کلید C شکل E  ) را زده ایم اما در سشوار تغییری ایجاد نشده است.

علت ۱۵- خرابی کلید

رفع عیب ۱۵- با آومتر کلید را تست نمایید،در صورت خرابی ، آن را تعویض نمایید.

این نوشته در آموزش, روش های تعمیر لوازم خانگی, روش های نگهداری لوازم خانگی, سرويس لوازم برقي, سشوار, محصولات ارسال و , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.
این مطلب 42,138 بار نمایش داده شده

36 Responses to سرویس و تعمیر سشوار

 1. مصطفی می‌گوید:

  سلام سشوار من وقتی در حالت باد گرم قرار میگیره پس از چند ثانیه دور ان کاهش می یابد در حالت سرد این اتفاق نمی افتد

 2. عباس ملکشاه می‌گوید:

  با سلام و ممنون از مطلب کامل و جامع شما
  ببخشید کلید سشوار جانسون را از کجا میتونم پیدا کنم؟
  (چه نو و چه دسته دوم)

  اصلا بورس تعمیرات سشوار در کجای تهران هست؟

 3. امیر همایون خرم بخت می‌گوید:

  سلام
  نقشه ها و راهنمایی هایتان بسیار عالیست.
  فقط در مورد مدار D ،
  ۱) منظور از کلید A ، کلید ۶۰۰ وات بر روی مدل ۱۲۰۰ Super Johnson میباشد؟و منظور از II ، همان ۲ و دور تند است؟
  ۲) جهت دیود هایی که دو کلید را به هم متل می کنند در مدار موازی واضح نیست، لطفا جهت آنرا ذکر بفرمایید.

  با تشکر

 4. سید مجتبی یثربی می‌گوید:

  با سلام و احترام
  خدا قوت
  با تشکر از این کار بسیار جالب که انجام داده اید- من یک سشوار مثل نقشه D دارم یعنی موتور ۱۲ ولت ولی در حالت ۶۰۰ وات مثل مدل های موتور بزرگ (مدل جانسون) باد سرد نمی زند، چون امتحان کرده می گویم- آیا سشوار مشکلی دارد یا خیر در صورتی که سیم کشی و دیود ها همگی سالم می باشند.

 5. رسول می‌گوید:

  سلام
  میخواستم اگه امکان داره روش باز کردن سشوار promax 2300 مدل ۷۲۳۰ R رو برام توضیح بدید؟
  منظور سوالم اینه که سه تا پیچی رو که رو قسمت دسته و پشت کلیدها است رو باز کردم اما میخوام بدونم که بازم پیچ یا خاری برای باز کردن داره ؟ و آیا ۴ تا قسمت پلاستیکی سفید رنگ که روی بدنه هست جای پیچ اند که باید برداشته شوند تا پیچ معلوم بشه یا نه ؟ ممنون

  • آریا کیش آریا کیش می‌گوید:

   سلام آقا رسول در قسمت تعمیرات سشوار توضیحات کامل داد شداست ضمنا شما میتوانید این سوال را درتالار گفتمان سایت ۱۸۸۲٫irمطرح نمائید تادوستان دیگر به شما کمک کنند.

 6. بابک می‌گوید:

  سلام
  من یک سوار الچیم دارم که متاسفانه به خاطر ضربه خراب شده. میخواستم لطف کنید و یک تعمیرکار مطمئن در تهران به من معرفی کنید.
  با تشکر

 7. ramin mirasgari می‌گوید:

  من یه سشوار بابیلیس دارم خیلی راضیم فقط سری اون شکست واصلا دراصفهان پیدانکردم خدمات پس از فروشش خیلی ضعیفه

 8. hoseyn می‌گوید:

  سلام اگه بخواهیم پره ی پشت سشوار را عوض کنیم چه گونه است

 9. اسماعیل می‌گوید:

  با سلام
  آیا کسی میداندظرفیت و مقدار دیود کنار المنت سشوار moser چقدر می باشد ؟ اگر کسی کمکم کند ممنون می شوم .
  با تشکر

 10. حدیث می‌گوید:

  من یک حالت دهنده ی مو بابلیس دارم که ظاهرا المنتش سوخته اما هیچ نمایندگی برای تعمیرش پیدا نکردم اگر امکانش هست راهنمایی کنید.
  متشکرم

  • نمایندگی خدمات پس از فروش موزر جانسون می‌گوید:

   سلام شرکت پرستیژ کیش تو کیش بود که دیگه نیست اگه خواستید ما قطعات محصولات بابلیس وارد کردیم.

 11. آزی می‌گوید:

  سلام، من شسوار چرخشی براون گرفتم، دو سه بار اول که استفاده کردم خوب بودش ولی بعد اون اصا درست کار نمیکنه! همش لق میزنه، خوب نمیچرخه! تو مو گیر میکنه!! مشکلش چیه؟ درست میشه؟؟

  • نمایندگی خدمات پس از فروش موزر جانسون می‌گوید:

   احتمالا چرخدنده های گیربکسش خراب یا خورد یا کچل شده اگه خواستید ما تهران تعمیرات تخصصی داریم.
   تعمیرات تخصصی انواع سشوار چرخشی بابلیس رمینگتون براون فیلیپس و…
   تلفن

 12. زينب می‌گوید:

  من یک سشوار چرخشی بابلیس دارم که سری چرخش اون خراب شده و دیگه نمی چرخه می شه کمک کنید

 13. nima می‌گوید:

  سلام دوستان من سشوارم رو که به پریز برق وصل میکنم وقتی شرو به کار میکنه از جای اتصالش به پریز جزقه میزنه سیم هم داغ میکنه لطفا راهنماییم کنید سپاس

 14. بهناز می‌گوید:

  سلام سشوار من خیلی حرارت زیادی داشت .ولی الان چند روزه که وقتی روشنش میکنم در اخرین درجه هم میزارم حرارتش کمتر شده و مثل قبل نیست.لطفا راهنمایی کنید .ممنون میشم

 15. مریم می‌گوید:

  سلام من سشوارمو امروز به برق زدم و یه دود سفید ازش بیرون اومد فکنم سوخته , تاحالاهم بعد ۸ سال باهاش مشگلی نداشتم و برام تو این مدت ۸ سال عالی کار کرده , به نظرتون میشه درستش کرد؟ خیلی ناراحتم توروخدا کمکم کنید لطفا منتظر جوابتون هستم

  • orhan می‌گوید:

   سلام شاید سوخته باشه شاید هم نه باید باز کنی ببینی که سیم پیچ موتور سیاه شده یا نه بعضی اوقات دود سفید بلند میشه اما اگر زود قطع کنی نمیسوزه . شاید یکی از سیم های موتور یا زغال ان شل یا قطع است در کل باید باز بشه و بعد نظر داده شه . have good day

 16. مریم می‌گوید:

  مدل سشوارمم فیلیپسه ۱۹۰۰w hp4804 لطفا کمکم کنید

 17. مریم می‌گوید:

  ممنون میشم اگه پاسخ سوالم رو به ایمیلم بفرستید

 18. رویا می‌گوید:

  سلام. سشوار چرخشی جاندلی گرفتم. دو بار استفاده کردم دیگه نمیچرخه. فکر کنم چرخ دنده هاش خرابه. نمایندگی اراک دارین؟؟؟؟؟

 19. رزیتا می‌گوید:

  با سلام ،سشوار مدل coifin دارم که خراب شده ، لطفا آدرس تعمیرات در غرب تهران را دارید .ممنونم

 20. حیدر یعقوبی می‌گوید:

  با عرض سلام واحترام
  مطالبتان بسیار مفید و قابل استفاده است .
  از شما ممنونم.

 21. کامران می‌گوید:

  سشوار روشن نمیشد بازش کردم پروانه رو تکون میدم شروع میکنه به کار ولی باز خاموش میکنم روشن نمیشه و باید باز تکون بدم تا استارت بزنه.فقط زود حسابی داغ میشه موتورش.لطفأ راهنماییم کنید چکار کنم

 22. پگاه می‌گوید:

  سلام… من ی سشوار بابلیس مدل AS120Eدارم ک گیره اتصال سریش شکسته….تو اصفهان هیچ نمایندگینیست… لطفا راهنمایی بفرمایین…ممنون

 23. محمد می‌گوید:

  سلام . اگه میشه فوری کمکم کنین . یه سشوار بدنه استیل فکر کنم جانسونه . دور تندش کار نمیکنه . دوتا کلید داره که پشتش سه تا دیود بود همه رو عوض کردم ولی ابزم خوب نشد . چیکار کنم ؟؟

 24. حمزه می‌گوید:

  باسلام و خسته نباشی:
  ممنون از اطلاعات خوبتون
  سشوار من از نوعdc هستش ،کلیدا و موتور کار میکنه ولی باد گرمش خیلی کم شده و المنتش یک نقطه قرمز دیده میشه به نظرتون مشکلش چیه؟آیا باید المنت را عوض کنم یا مشکل از جای دیگه ممکنه باشه؟

 25. بهزاد می‌گوید:

  سلام.من سشوارو که به برق میزنم صدای تقتق میده بعد یه بوی سوختگی ازش بلند میشه.مشکل چیه؟لطفا راهنمایی کنید

 26. فهيمه می‌گوید:

  سلام.من سشوار چندکاره بابلیس دارم دو تا قطعه اتصال سرى داره یکیش شکسته،کجا باید برم یا بفرستم که تعمیر کنن،تهرانم

 27. سمیرا می‌گوید:

  سلام من یه سشوار بابلیس دارم که ۶ماه نیست خریدم امروز افتاد زمین و فک کنم پروانش شکسته و صدا میاد از تویه سشوارم ترو خدا یه نمایندگی خوب تو اصفهان بهم معرفی کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *