کالاهای غیرکیفی و غیراستاندارد معرفی می‌شوند

انجمن‌های حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان، کالاهای غیرکیفی و فاقد استاندارد و خدمات مناسب را از طریق رسانه‌های گروهی معرفی خواهد کرد.
مدیرکل دفتر امور نظارت‌های غیردولتی سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان گفت: انجمن‌های حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان، کالاهای غیرکیفی و فاقد استاندارد و خدمات مناسب را از طریق رسانه‌های گروهی معرفی خواهد کرد.
فرشید صیامی در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع‌رسانی بازرگانی ایران (شابا)، با اشاره به تشکیل اولین انجمن حمایت از مصرف‌کنندگان در شهرستان زنجان، گفت: تشکیل این انجمن‌ها خود نقطه عطفی برای پیشرفت صنایع کشور خواهد بود چرا که تشکل‌های حمایت از حقوق مصرف‌کننده با نظارت بر تولید، فضا را برای حرکت در مسیر تولید کیفی فراهم می‌کنند.وی با بیان این مطلب که از این پس انجمن‌های حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان به یکی از بخش‌های مورد مشاوره دولت تبدیل می‌شود، اظهار داشت: براساس قانون ارائه نظرات مشورتی و همکاری با دستگاه‌های ذی‌ربط اجرایی به جهت اجرای موثر مقررات امور مربوط به حقوق مصرف‌کنندگان از جمله وظایف و اختیارات این تشکل‌ها است.
مدیرکل دفتر امور نظارت‌های غیردولتی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، خاطرنشان کرد: از این پس کلیه مصوبات در بخش‌های استاندارد کالا و خدمات، بهداشت و ایمنی و خدمات باید به تایید انجمن‌های حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان برسد.
صیامی، شفاف‌سازی در عملکرد بازار را یکی دیگر از مزایای تشکیل این انجمن‌ها دانست و گفت: با توجه به اختیارات مشخص شده، تشکل‌های مردم نهاد می‌توانند لیست و نام کالاهای غیرکیفی و فاقد استاندارد و خدمات مناسب را از طریق رسانه‌های گروهی اعلام کنند که این خود گام بزرگی در معرفی واحدهای تضییع‌کننده حقوق مصرف‌کنندگان است.
وی‌، با بیان اینکه وزارت بازرگانی در حوزه‌های مختلف از نهادهای مردمی استفاده می‌کند، اظهارکرد: در زمان حاضر ۲۵ هزار نفر در سطح کشور عضو سازمانهای مردم نهاد هستند و دو هزار نفر نیز به عنوان هیات مدیره در این سازمانها فعالیت می‌کنند.دوشنبه, ۱۱ بهمن ۱۳۸۹ ۱۰:۰۳

منبع: شابا
زمان درج خبر: ۱۱/۱۱/۸۹ ۱۴:۰۹

این نوشته در اخبار ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.
این مطلب 3,353 بار نمایش داده شده

2 Responses to کالاهای غیرکیفی و غیراستاندارد معرفی می‌شوند

  1. شهناز می‌گوید:

    سلام منتظرجواب هستم برای جاروبرقی بوش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *